Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132025
تخم‌مرغ شانه‌ای ۲هزار تومان گران شد
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
 
قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی معمولی با افزایش هزار تا ۲ هزار تومانی به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان در سطح خرده‌فروشی رسید.
قیمت تخم‌مرغ در سطح شهر افزایش هزار تا ۲ هزار تومانی را در مقایسه با یک هفته گذشته تجربه کرده است به‌طوری که قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی (معمولی) از ۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۹ هزار ۵۰۰ تومان در نقاط مختلف شهر به ۱۰ تا ۱۱ هزار افزایش‌یافته است، هرچند در برخی نقاط این محصول تا ۱۲ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.

یکی از خرده‌فروشان خیابان جمال‌زاده شمالی تهران در این باره گفت: قیمت هر کارتن تخم‌مرغ ۸ شانه از ۵۴ هزار تومان به یک‌باره به ۶۰ هزار تومان رسید که افزایش بی سابقه‌ای بوده است.

وی افزود: توزیع‌کنندگان دلایل این افزایش قیمت چند روز گذشته را شیوع آنفولانزای مرغی به ما اعلام می‌کنند.

خرده‌فروش دیگری که هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی را ۱۱ هزار تومان می‌فروشد در این‌ ارتباط گفت: قیمت ها دو تا ۳ هفته است که بالا رفته که دلیل آن نیز افزایش قیمت خرید است.

بنابراین گزارش افزایش قیمت روزهای اخیر تخم‌مرغ غیرمنتظره به‌حساب می‌آید زیرا با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور که اتفاقاً بخش مرغ‌های تخم‌گذار را نیز درگیر کرده باعث توقف صادرات این محصول شده است و بر اساس فضای انتظاری موجود نباید افزایش قیمتی را در بازار شاهد بودیم.

از طرفی وضعیت تولید مازاد تخم‌مرغ در کشور به حدی است که ضبط و معدوم‌سازی مرغ‌ها در ۴ نقطه کشور نباید باعث کمبود در بازار شود.

منبع: تسنیم