داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 1334
هم زبانی دیکتاتور لیبی و صهیونیست ها در تهدید!
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۹
 
یک روزنامه غربی در گزارشی با اشاره به قدرت رسانه ها در پرده برداری از حقایق نوشت: اگرچه رهبر لیبی دیکتاتوری دیوانه و ملعون است اما "معمر قذافی" با نیروهایی مواجه است که نمی تواند آنها را کنترل کنند
به گزارش مهر، ایندیپندنت در گزارشی با اشاره به جنایات رهبر لیبی علیه مردم خود نوشت: "معمر قذافی" رهبر لیبی از گلوله برای سرکوب اعتراض مردم استفاده نمی کند، بلکه مردم مخالف را تهدید به اعدام در صورت ادامه اعتراضات می کند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، قذافی به مردم بنغازی که تاکنون شهر خود را آزاد کرده اند، توهین می کند. ادعاهای رهبر لیبی در این باره که معترضین قصد دارند تا این کشور را به یک حکومت اسلامی تبدیل کنند، دقیقا به همان اندازه پوچ و بی معنی است که "حسنی مبارک" پیش از سقوط رژیم خود و "هیلاری کلینتون" وزیر خارجه و "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در این باره بیان کردند.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: در حقیقت، سخنرانی قذافی در شب گذشته و اهانت وی به اعراب شباهت های بسیاری با سخنرانی های "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی داشت. دیکتاتور لیبی با تهدید مردم مخالف به اعدام در صورت ادامه اعتراضات، آنها را مصرف کننده قرصهای روانگردان و مشتی معتاد و طرفدار القاعده توصیف کرد و از هواداران خود خواست امروز چهارشنبه به خیابانها بریزند و معترضان را سرکوب کنند.

این روزنامه انگلیسی با اشاره به قتل عام مردم لیبی و سانسور خبری در این کشور می نویسد: زمانی که اسرائیلی ها همچون قذافی روزنامه نگاران خارجی را از کشتار مردم غزه در سال ۲۰۰۹ دور نگاه داشتند، وبلاگ نویسان، یوتیوپ و شبکه خبری الجزیره به سادگی واقعیتی را که از ماهواره ها دریافت نمی کردیم، نشان دادند.

ایندیپندنت در مقاله دیروز خود نیز نوشت: قذافی یک بازیگر کمدی است که در روزهای آخر دیکتاتوری خود با یک تراژدی جدی مواجه شده و از قیام مردم ناامید شده است. ستمگری هم اکنون در حمام خونی که در لیبی به راه اندخته، فرو رفته است و پس از گذشت بیش از چهل سال از ترور و سرکوبگری قذافی هم اکنون به پایان راه خود رسیده است.