داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132418
پرداخت مستمری به خانواده شهدای آتش نشانی!
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۴
 
وزیر کار از آغاز پرداخت مستمری به خانواده شهدای حادثه پلاسکو بدون تشریفات قانونی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله به نقل از شهدای ایران؛ وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از پرداخت مستمری به خانواده شهدای آتشنشانی از امروز بدون هر گانه تشریفات قانونی در درب منزل این خانواده ها خبر داد!

بنابراین گزارش، در حالی که هنوز تعداد آتش نشانانی که در حادثه پلاسکو زیر آوار مانده و در هنگام انجام وظیفه به شهادت رسیده اند مشخص نشده است و معلوم نیست کدام ارگان وظیفه خدمات رسانی به خانواده های ایشان را بر عهده دارد وزیر کار از پرداخت مستمری در درب منزل بدون هیچ تشریفات قانونی خبر داد.

گفتنی است بنیاد شهید و امور ایثارگران طبق قانون تاکنون هیچ کدام از شهدای آتش نشانی را شهید محسوب نکرده و خدماتی به خانواده های ایشان نداده است.

وزیر کار توضیح نداده است که این مستمری از کدام منبع و توسط کدام ارگان انجام می پذیرد.

ربیعی همچنین گفته است: با توجه به بیکار شدن ۳۵۰۰ نفر در حادثه پلاسکو ربیعی وزیر کار و تعاون اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: کارگران بیکار شده از فردا می توانند برای ثبت نام بیمه بیکاری اقدام کنند.

همچنین به دلیل اینکه در ایام شب عید قرارداریم وجوهی را در اختیار بانک رفاه قراردادیدم تا وام ارزان قیمت برای کارفرمایانی که کارگران بیکار شده را به خدمت بگیرند اختصاص یابد.

وزیر کار گفت: با هماهنگی استاندار تهران محل موفقتی در تهران برای تولید موقت لباس و پوشاک درنظر می گیریم و با صندوق کارآفرین امید برای وام خرید چرخ خیاطی و تجهیزات تولیدی هماهنگی انجام شده است.

همچنین هزینه طول درمان مصدومان را تامین اجتماعی برعهده گرفته و مستمری افرادی که به شهادت رسیده از امروز با حضور در منزل آنها بدون تشریفات قانونی انجام می شوند.