داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 131978
تحمیل هزینه میلیاردی فتنه ۸۸ به کشور
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
 
به گفته محسن رضایی، فتنه ۸۸ سبب تعطیلی ۱۰ ماهه سرمایه‌گذاری در کشور شد.این فتنه اقتصاد کشور را به مدت ۱۰ ماه تعطیل کرد و میلیاردها تومان هزینه به کشور وارد کرد.
براساس اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان در سال ۸۸، سه راهکار وجود داشت که به هیچ یک از این راهکارها عمل نشد.

سرلشکر محسن رضایی صبح امروز در آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی یزد اظهار داشت: فتنه ۸۸ یکی از بزرگترین فتنه‌های تاریخ ایران است.

رضایی با تاکید بر اینکه افرادی به دنبال فراموش کردن فتنه ۸۸ هستند، گفت: این افراد همان کسانی هستند که پس از انقلاب هم بیان کردند دیگر نیازی به حضور مردم در عرصه نیست و باید به خانه‌هایشان بروند.

وی با بیان اینکه تا قبل از فتنه ۸۸ شاید ۱۰ تا ۱۲ فتنه در ایران رخ داد ولی این فتنه از حجم گستردگی بسیار بالایی برخوردار بود، گفت: وقوع شعار مرگ بر آمریکا در ابتدای انقلاب و زمان تسخیر لانه جاسوسی سبب شد که تمام جهان به ایران چشم بدوزند و از این شعار انگشت به دهان شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ۹ دی به این دلیل مهم است که پرده از روی یکی از موانع جدی انقلاب بر می‌دارد و ملت ایران در این روز ثابت کرد که این انقلاب مربوط به خواص نیست بلکه مربوط به تمام ملت ایران است و مردم منتظر عکس‌العمل خواص نمی‌مانند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام فتنه ۸۸ را متفاوت با تمام فتنه‌های تاریخ انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: آمریکا و اسرائیل آن قدر به این فتنه امیدوار بودند که تا یکی دو هفته می‌توانند جمهوری اسلامی را ساقط کنند و امید زیادی در این حادثه در دل آمریکا و اسرائیل به وجود آورده بودند.

رضایی خاطرنشان کرد: انتخابات ۸۸ و حضور بیش از ۴۰ میلیونی مردم ایران تیری بر آمریکا و اسرائیل بود ولی فتنه ۸۸ دوباره به استکبار امید جدیدی داد و آنها برای براندازی نظام امیدوار شده بودند.

وی با اشاره به اینکه فتنه‌گران و فتنه ۸۸ موجی از نگرانی در بین حامیان ایران در منطقه و جهان ایجاد کرده بود، گفت: ماجرا از یک حرکت اعتراضی شروع شد ولی زمانی نگذشت که این افراد به دنبال ایجاد یک جنگ احزاب در ایران بودند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ سبب تعطیلی ۱۰ ماهه سرمایه‌گذاری در کشور شد، گفت: این فتنه اقتصاد کشور را به مدت ۱۰ ماه تعطیل کردند و میلیاردها تومان هزینه به کشور وارد کرد، پیچیدگی مسئله هم در این بود که حق و باطل به راحتی قابل تشخیص نبود.

رضایی افزود: استکبار این بار آمده بود که در یک فضای پیچیده، بر چهره حق ماسک باطل و بر چهره باطل ماسک حق گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان سه راهکار وجود داشت که به هیچ یک از این راهکارها متاسفانه عمل نشد و نخستین مورد این راهکارها، مراجعه معترضان به شورای نگهبان برای بازنگری بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: خود من تلاش بسیار زیادی کردم و حتی از آبرویم خرج کردم و با این دو نفر صحبت کردم و از آنها خواستم به شورای نگهبان مراجعه کنند ولی بعد از چند ساعت دیگر جواب من را ندادند.

رضایی تصریح کرد: راه حل دومی که انجام نشد این بود که نخبگان و سیاسیون و حامیان آنها باید دست کاندیداهای خود را می‌گرفتند و می‌گفتند که از قانون تمکین کنید و از لجبازی دست بردارید ولی این کار را هم انجام ندادند.

وی خاطرنشان کرد: کار فتنه‌گران به جایی رسید که پرچم‌های عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند و همین موضوع سبب شد که صبر مردم به پایان برسد و در ۹ دی طومار آنها را در هم بپیچند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فتنه خسارت‌های بسیار زیادی به کشور وارد کرد و گفت: محاکمه این دو نفر (سران فتنه) باید به صورتی انجام شود که در تاریخ باقی بماند.

رضایی به مشکلات اقتصادی فعلی کشور و آمار بالای بیکاری اشاره کرد و گفت: این موارد و مشکلات را مردم به مدیریت کشور ربط می‌دهند و به هیچ عنوان به نظام، انقلاب، خودشان و رهبری ربط نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: این شعور اگر در کشورهای دیگر بود تا به الان چند باره قیام کرده بودند، ملت ایران پایه‌های مشکل را می‌دانند کجاست و در انقلاب و حماسه ۹ دی مشخص شد که نیروی معجزه آفرین مردم هستند.

رضایی با بیان اینکه ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی همه برای حمله به سمت مردم بسیج شده‌اند، گفت: از بعد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مردم به یک نقطه وارد شده‌اند که زندگی مردم و بعد معنوی آن است.