Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 118057
ماییم كه بار تاریخ را بر دوش گرفته‌ایـم!
همراه با مجاهدان راه خدا در نبرد آخرالزمانی
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
 
دفاع از حرم آل‌الله ملیت و نژاد نمی‌شناسد و هرکه دل در گرو آل‌الله دارد، مدافعی از مدافعان حرم می‌شود و در دفاع از حریم اهل‌بیت و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند...
پایگاه خبری انصارحزب الله: در جهان امروز، سخن گفتن از راه انبیا و غایات‌الهی آفرینش انسان بسیار غریب مي‌نماید. شیطان‌زده‌ها مي‌گویند كه این سخنان اساطیر پیشینیان است، و لكن ما برای معرفی خود راهی جز این نداریم كه از پیوند و اتحاد نهضت خویش با راه انبیا و وارثان آنها سخن بگوییم. ما وارث انبیا هستیم و غایات الهی آفرینش انسان در وجود ماست كه معنا مي‌یابد. ما از مرگ نمي‌ترسیم، كه مرگ ما شهادت است و شهادت، حیات عندالرب.

عقل‌های محجوب به آیینه‌های قیراندود فطرت بشر غربی چگونه خواهند توانست كه معنای حیات عندالرب را دریابند؟ حیات عندالرب، نقطه‌ی پایانی معراج بشریت است كه به آن جز با شهادت دست نمي‌توان یافت. ای وجدان‌های نیم‌خفته، چشم بیداری بگشایید و ای بیداران، گوش فرا دهید: ماییم كه بار تاریخ را بر دوش گرفته‌ایم تا جهان را به سرنوشت محتوم خویش برسانیم. خون سرخ ما فلقی است كه پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است. یا فالق الاصباح، ما را در راهی كه اینچنین عاشقانه در پیش گرفته‌ایم یاری فرما.

آری حیات عندالرب، نقطه‌ی پایانی معراج بشریت است كه به آن مقام جز با شهادت دست نمي‌توان یافت. راه ما راه سیدالشهداست و آنان كه پای یقین در این راه نهاده‌اند، آرزوی سر باختن دارند تا به ذبیح‌الله اعظم، حضرت سیدالشهدا(ع) از همه نزدیك‌تر شوند.

‌‌اكنون شهدای مدافعان حرم چه خوب سر در راه عشق باخته حتی از دادن سر نیز حذر نکردند و اینگونه به ذبیح‌ا اعظم پیوسته‌اند. و از آنجا در ملكوت علیا نظاره مي‌كنند خون خدا را كه از قلب شهادت آنان در شریان‌های مردان خدا مي‌جوشد و آنان را به جناح حسین(ع) رهسپار می‌کند.

شهادت قلبی است كه خون حیات را در شریان‌های سپاه حق مي‌دواند و آن را زنده مي‌دارد. که اگر شهید نباشد، خورشید طلوع نمي‌كند و زمستان سپری نمي‌شود. اگر شهید نباشد، چشمه‌های اشك مي‌خشكد، قلب‌ها سنگ مي‌شود و دیگر نمي‌شكند، و سرنوشت انسان به شب تاریك شقاوت و زمستان سرد قساوت انتها مي‌گیرد و امید صبح و انتظار بهار، در سراب یأس گم مي‌شود. اگر شهید نباشد، یاد خورشید حق در غروب غرب فراموش مي‌گردد و شیطان، جاودانه كره‌ی زمین را تسخیر مي‌كند.

و اینگونه است که جنگ ادامه دارد، همچنان كه هزاران سال است از آغاز هبوط بشر در كره‌ی زمین تاكنون ادامه داشته است. ماییم كه بار تاریخ را بر دوش گرفته‌ایم تا جهان را به سرنوشت محتوم خویش برسانیم، و خون سرخ ما فلقی است كه پیش از طلوع خورشید عدالت، بر آسمان تقدیر نشسته است.

شهدای مدافع حرم، آنان که کل یوم عاشورا را جلوه‌ای دگر بخشیدند و فلقی شدند در آسمان سرخگون نبرد با جاهلیت مدرن و تفاله‌های شیطان بزرگ. آمریكا که اكنون مظهر اكبر شیطان و دست قدرت اوست. اگر ما با این مظهر اكبر شیطان و دنباله‌های آن نبرد نكنیم، یاد خورشید حق در غروب غرب فراموش مي‌گردد و شیطان، جاودانه كره‌ی زمین را تسخیر مي‌كند.

كجاست آن كه به خونخواهی مقتول كربلا قیام كند و انتقام او را از یزیدیان بازستاند؟ این الطالب بدم‌المقتول بكربلا؟ و چه خوب مجاهدان راه خدا در طول تاریخ به این ندا لبیک گفتند و امروز لبیک مدافعان حرم به ندای هل‌من ناصر سیدالشهدا علیه‌السلام برگی است که در تاریخ جاودانه خواهد شد.

در صف بلند مجاهدان راه خدا

کاروان شهدای مدافع حرم مانند صف منتظران شهادت روز به روز همراهان جدیدی را به خود می‌بیند. آن‌هایی که از زمین دل‌کنده‌اند و آسمانی شده‌اند. دلاور مردانی همچون: محرم‌علی مرادخانی اهل تنکابن، مصطفی شیخ‌الاسلامی اهل چالوس ۳۰ ساله، روح‌الله صحرایی اهل آمل ۳۲ ساله، عبدالرحیم فیروزآبادی اهل نکا ۳۰ ساله، ستار محمودی از بوشهر، احسان فتحی از بهبهان، سید اصغر فاطمی‌تبار (چرغندی) از جایزان، سیدمجتبی ابوالقاسمی از دزفول، حبیب روحی‌چوکامی از خمام گیلان.

دفاع از حرم آل‌الله ملیت و نژاد نمی‌شناسد و هرکه دل در گرو آل‌الله دارد، مدافعی از مدافعان حرم می‌شود و در دفاع از حریم اهل‌بیت و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند. این مقاومت بین‌المللی نشان داده است که جهاد و گفتمان مقاومت، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هر کسی فارغ از نام کشور و ملیت داوطلب ایستادگی در برابر تروریست‌های تکفیری در جغرافیای اسلام است.

مجاهدان لبنانی و اعضای حزب‌الله لبنان در این میان نقش فعالی را ایفا می‌کنند و حضور پررنگی در میان مدافعان حرم دارند. آنها در این راه شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده‌اند. تعدادی از مجاهدان حزب الله لبنان در آخرین هفته از ماه صفر و در آستانه سالگرد شهادت امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع) و رحلت پیامبر اکرم(ص) در سوریه به شهادت رسیدند.

دلاور مردانی همچون: خضر عصام فنیش از اهالی روستای معروب در جنوب لبنان، محمد عباس مقلد از اهالی روستای اللویزة در جنوب لبنان، خضر حسین مستراح و محمد علی نعمة با کنیه ابویاسر از اهالی روستای طیبه در جنوب لبنان، شهید حسین محمد یونس با کنیه ابوالفضل اهل روستای مشغره در منطقه بقاع لبنان.

شهادت مزد خوبان است. و چه فرقی می‌کند تو در این میان از کدام نژاد و قبیله‌ای. مجاهدت مجاهدان افغانی در سرزمین‌های فرامرزی نیز برای خود حکایتی دارد. دلاور مردانی که با خدا معامله کردند و راهی کربلا شدند. مردانِ مردی همچون: مهدی احمدی نوجوان ۱۷ ساله، حسین فدایی، ابراهیم رضایی، علیرضا توسلی.

هزاران کیلومتر دورتر از مرزها در حال دفاع هستیم

تا بحال از شهدای مدافع حرم و مجاهدان راه خدا زیاد شنیده و گفته‌ایم. این بار پای حرف‌های سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه می‌نشینیم، آنجایی که در جمع خانواده‌های شهدای خوزستانی مدافع حرم در اهواز اظهار داشت: امروز خانواده شهدای مدافع حرم باید برایمان سخنرانی کنند و بگویند چگونه دل از این دنیا کندند و از نحوه تربیت و جایگاه شهدای خود بگویند. بگویند که چگونه این شهیدان مشتاقانه خواهان شهادت در این راه شده و ما را راهنمایی کنند که چگونه فرزندانمان را در این راه تربیت کنیم و پاسدار خون شهدا باشیم. راهی که بسیاری از بزرگان ما با سال‌ها عبادت نتوانستند به آن برسند چگونه یک جوان توانست به آن برسد و سؤالی است که باید جوابش را خانواده شهدا بگویند. ما یا باید منتظر باشیم و یا باید به وعده خودمان عمل کنیم؛ آنهایی که به شهادت می‌رسند این افتخار را دارند که به سرانجام خوب انتظار رسیده باشند و پاداششان را خداوند می‌دهد.

انتظار خداوند از انسان مؤمن این است که برای گسترش اسلام و نور الهی که دشمنان برای خاموش کردنش بسیج شدند، رفتن به دنبال این مسیر است و باید بدانیم که چرا این پرچم به زمین نمی‌افتد.

ما از نظر دفاعی در حال جنگیم اما در اقتصاد، فرهنگ و علم در حال جنگ هستیم اما شیرین‌ترین آن جنگ دفاعی است. امروز هزاران کیلومتر آن طرف تر در حال دفاع هستیم اما ماهیت جنگ یکی است و ما باید ابعاد این جنگ و توطئه را بشناسیم. این نوع دفاع و راهبردها، حد و حدود را برای ما مشخص می کند، خدا می‌داند اگر ما یگانی از بسیجیان خود که آماده جنگ هستند را اعزام کنیم چه اتفاقی می افتد.