Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 127147
غربت۱۸ماهه شهدای‌گمنام در دانشگاه‌آزاد شاهرود!
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
 
شهدای گمنام دانشگاه آزاد شاهرود بعد از گذشت حدود ۱۸ ماه از تدفینشان همچنان در غربت به سر می‌برند و مزار پاک آنها حتی از نصب یک سنگ قبر ساده هم محروم است!

پس از اعتراض‌ها و پیگیری‌های مکرر دانشجویان (در طول ۱۸ ماه گذشته) نسبت به این وضعیت اسفناک و رسانه‌ای شدن این موضوع، مسئولان دانشگاه که همواره وعده ساخت یادمان شهدا را می‌دادند، نهایتاً وادار به واکنش علنی شده و روابط عمومی این دانشگاه در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را ارائه کرد.روابط عمومی دانشگاه به تشکیل برخی جلسات و پیگیری‌های قانونی برای ساخت یادمان شهدا اشاره کرد و علت طولانی شدن این روند را عوض شدن طرح المان و جایگاه این دو شهید عنوان کرد!

همچنین در اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه آزاد شاهرود تاکید شده که کلیه طرح‌هایی از این دست باید به تاًیید بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس برسد که در این رابطه جلساتی نیز با کارشناسان آن بنیاد برگزار و باعث تغییراتی در معماری طرح و مصالح شد، در نتیجه افزایش هزینه را از ۷۰ میلیون به صد میلیون تومان به دنبال داشت که برای این منظور نیز باید مکاتبات با مجاری قانونی صورت می‌گرفت که طی نامه‌ای در تاریخ ۳۰ خرداد ماه ۹۵ انجام شد.

در نهایت حدود دو هفته قبل رئیس دانشگاه آزاد شاهرود اعلام کرد که با موافقت معاون دانشجویی فرهنگی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به زودی پروژه ساخت مقبره شهدای گمنام این دانشگاه آغاز می‌شود.

حال با توجه به اینکه دو هفته از آخرین وعده مسئولان دانشگاه آزاد شاهرود برای ساخت مقبره شهدای گمنام این دانشگاه پس از ۱۸ ماه گذشته، دانشجویان همچنان منتظر تحقق وعده‌ها هستند.

گفتنی است، دانشجویان ارزشی دانشگاه آزاد شاهرود بارها اعلام کرده‌اند که در صورت ناتوانی مسئولان در ساخت یادمان شهدا و اختصاص سنگ مزار، حاضرند خود وارد این عرصه شده و این مسئولیت را بر‌عهده بگیرند اما این موضوع نیز با مقاومت و امتناع مسئولان دانشگاه مواجه شده است./ کیهان